https://pkf.com.tr/wp-content/uploads/2023/05/geleceginizin-2-calistayi-2048x577-1.png

B2B alanında pazarlama, müşteri merkezli bir yapının temel taşlarından biridir. Pazarlaması güçlü ve süreçleri sorunsuz işleyen bir şirketin satış bölümü de pazarlamanın çıktıları ile beslenerek sağlam temellere oturur.

Buradan hareketle, bir işletmenin pazarlama ve satış süreçlerinin bilimsel yöntemler ve piyasa gerçekleriyle analiz edilerek mevcut durumunun değerlendirilmesi ve olması gereken ile aradaki farkın ne şekilde önceliklendirileceğini ortaya koymak amacıyla alanında uzman ekiplerin yürüttüğü bir araştırma projesi gerçekleştiriyoruz.

Amacı, şirketin en büyük güç kaynağı olan “müşteri” merkezli süreçlerinin etkinliğinin artması için yapılabileceklerin tespit edilmesi olan ve son 10 yılda yaklaşık 200 şirkette gerçekleştirdiğimiz bu proje kapsamında, sağlıklı bir pazarlama ve satış yapısı için ciddiyetle işletilmesi gereken 8 başlıktaki 30 konunun şirket tarafından nasıl yürütüldüğünü tespit ediyoruz.

b2b pazarlama analizi

Mevcut pazarlama yapısının analizinde cevap aradığımız sorular;

  • Gitmek istediğiniz geleceğe sizi götürür mü? Stratejilerinize uygun mu?
  • Plansızlıklar var mı, verimsizlikler neler?
  • Güçlü ve zayıf tarafları neler?
  • Geliştirmek, iyileştirmek için neler yapılabilir?
  • Kritik müşterileriniz sizin hakkınızda ne düşünüyor?
  • Hangi basit değişikliklerle kısa sürede sonuç alabilirsiniz?
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri ile İlgili Yazılar

Yönetim Danışmanlığı Partnerleri

PKFİSTANBUL
PKF Istanbul is the network of member firms of PKF International Limited, each of which is a separate and independent legal entity and does not accept any responsibility or liability for the actions or inactions of any individual member or correspondent firm(s).

“PKF" and the PKF logo are registered trademarks used by PKF International Limited and member firms of the PKF Global Network. They may not be used by anyone other than a duly licensed member firm of the Network.
Eski Büyükdere Cad. Park Plaza, No: 14 Maslak İSTANBUL
PKFİSTANBUL
PKF İstanbul, PKF Global'a bağlı bir üye olup, her biri ayrı ve bağımsız hukuki bir varlık olan PKF International Limited üye firmalarının ağıdır. Her bir üye veya yazışma firmasının eylemleri veya eylemsizliği konusunda hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmemektedir.
PKF İstanbul is a member of PKF Global, the network of member firms of PKF International Limited, each of which is a separate and independent legal entity and does not accept any responsibility or liability for the actions or inactions of any individual member or correspondent firm(s).
Eski Büyükdere Cad. Park Plaza, No: 14 Maslak İSTANBUL
HİZMETLERİMİZSizlere neler sunuyoruz?
Son Yazılar