ARGE / Tasarım Merkezleri ile Teknokentlere Uzaktan Çalışma Uygulamasına İlişkin Düzenleme

2 Oktober 2023by PKF İSTANBUL
VERGİ SİRKÜLERİ: 2023-32
SİRKÜLER TARİHİ: 20.04.2023

20/04/2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7103 sayılı Cumhurbaşkanı Kararına ile

  • 04.2023 – 31.12.2023 tarihleri arasında;
    • Mahiyeti Bakanlıkça belirlenecek bilişim personelleri %100 oranında
    • Bunlar dışındaki personeller %75 oranında uzaktan çalışabilecektir.

E-TURQUALITY Programında bilişim olarak kabul edilen sektörler; yazılım, gömülü yazılım, dijital oyun, e-spor, finansal yazılım ve teknolojiler, blok zincir yazılım ve teknolojiler, yapay zekâ, büyük veri, siber güvenlik, akıllı şehir ile yeşil dönüşüm yazılım ve hizmetleri, telekomünikasyon, 5G, bulut ve iletişim hizmetleri, veri merkezi, bilişim hizmetleri şeklinde belirlenmiştir.

Burada belirtilen konularda ilave bilgi ihtiyacında bizimle temasa geçmenizi rica ederiz.

Not: Söz konusu sirkülerlerimiz, dergilerimiz ve yayınlarımızın toplu olarak paylaşıldığı mail listemize dahil olmak isteyen kişi ve kurumlar “info@pkfistanbul.com”   adresine e-posta gönderebilir, ya da ekranın sağında bulunan formu doldurabilirler.

(*) Sirkülerimizde yer verilen açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, sirkülerimiz esas alınarak yapılacak işlemler sonucunda doğabilecek zararlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

PKFİSTANBUL
PKF Istanbul is the network of member firms of PKF International Limited, each of which is a separate and independent legal entity and does not accept any responsibility or liability for the actions or inactions of any individual member or correspondent firm(s).

“PKF" and the PKF logo are registered trademarks used by PKF International Limited and member firms of the PKF Global Network. They may not be used by anyone other than a duly licensed member firm of the Network.
Eski Büyükdere Cad. Park Plaza, No: 14 Maslak İSTANBUL