Meslek Lisesi Mezunlarının İstihdamı Halinde Verilen Teşvik Artırılmıştır

Sirküler
SGK SİRKÜLERİ: 2024-16
SİRKÜLER TARİHİ: 09.07.2024

Millî Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu Öğrenci ve Mezunlarına Verilen Devlet Destekleri ile Teşviklere İlişkin İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Bu protokol ile meslek lisesi mezunları İşkur İşbaşı Eğitim Programına katılım sağlayarak istihdam edilirse kursiyere verilecek günlük kazanç 653,93 TL yerine %30 artırılarak 850,11 TL olacaktır. Dolayısıyla programa ay içinde 26 fiili gün katılım sağlayan meslek lisesi mezunu için 22.100,86 TL ödeme yapılacaktır.

Programa dahil olabilmek için aşağıdaki alanlardan mezun olmak gerekmektedir.

  1. Elektrik Elektronik Teknolojisi
  2. Makine ve Tasarım Teknolojisi
  3. Metal Teknolojisi
  4. Motorlu Araçlar Teknolojisi
  5. Mobilya ve İç Mekân Tasarımı
  6. Gemi Yapımı
  7. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme

Not: Söz konusu sirkülerlerimiz, dergilerimiz ve yayınlarımızın toplu olarak paylaşıldığı mail listemize dahil olmak isteyen kişi ve kurumlar “info@pkf.com.tr”   adresine e-posta gönderebilir, ya da ekranın sağında bulunan formu doldurabilirler.

(*) Sirkülerimizde yer verilen açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, sirkülerimiz esas alınarak yapılacak işlemler sonucunda doğabilecek zararlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

PKFİSTANBUL
PKF Istanbul is the network of member firms of PKF International Limited, each of which is a separate and independent legal entity and does not accept any responsibility or liability for the actions or inactions of any individual member or correspondent firm(s).

“PKF" and the PKF logo are registered trademarks used by PKF International Limited and member firms of the PKF Global Network. They may not be used by anyone other than a duly licensed member firm of the Network.
Eski Büyükdere Cad. Park Plaza, No: 14 Maslak İSTANBUL
PKFİSTANBUL
PKF İstanbul, PKF Global'a bağlı bir üye olup, her biri ayrı ve bağımsız hukuki bir varlık olan PKF International Limited üye firmalarının ağıdır. Her bir üye veya yazışma firmasının eylemleri veya eylemsizliği konusunda hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmemektedir.
PKF İstanbul is a member of PKF Global, the network of member firms of PKF International Limited, each of which is a separate and independent legal entity and does not accept any responsibility or liability for the actions or inactions of any individual member or correspondent firm(s).
Eski Büyükdere Cad. Park Plaza, No: 14 Maslak İSTANBUL
HİZMETLERİMİZSizlere neler sunuyoruz?
Son Yazılar